2015/06/02

Dinamik Blogger Sidebardan Ana Sayfaya Geçiş Bağlantısı

Sidebarda  Bağlantı oluştur
Dinamik bloglarınızda “Sidebar” kenar çubuğunuzda yapacağınız bir bağlantı ile Ana Sayfaya geçebileceğiniz gibi, Yeni bir Kayıt sayfasına da ulaşabilirsiniz. Yönetim iconları gözükmüyor çözümü başlıklı yazımda farklı bir uygulamadan bahsetmiştim. Şu anda yapacağımız işlemde, diğer yazımızla aşağı yukarı aynı görevi yapmakta. Tek fark “header” başlık kısmında bir menü başlığına yerleştirdiğimiz kelimeye verdiğimiz bağlantıyı, aynı uygulama şekli ile “sidebar” kenar çubuğumuz da açılır menülerimize vereceğimiz bağlantıdan ibaret.

Nasıl yapılır ?

Adım 1: Tasarım ⇒ Yerleşim ⇒ Bağlantı Listesi Gadgeti aç Yeni site URL’si’ ne yazılacak bağlantı : https://www.blogger.com/home Yeni site adı : Ana Sayfaya Git Bu bağlantıya tıklandığında blogunuzun yönetim alanına gidersiniz.
Bağlantı Listesi
Adım2: YenisiteURL’si’neyazılacakbağlantı:  https://www.blogger.com/home/blogger.gblogID=1100871825544933792#editor/src=header Bu bağlantı bana ait olduğundan siz giriş yapamazsınız. Size ait olacak, bu bağlantıyı nereden alacaksınız. Yönetim paneline girin blog adınızın yanındaki kalem “yeni kayıt oluştur” üzerine mausu tutun ve sağ Clik, bağlantı adresiniz kopyaladıktan sonra “Yeni site URL’si’ ne “ yapıştır. Yeni site adı : Yeni Kayıt Aç Yukarıda anlatılan işlemleri yaparak yönetim paneline ulaşabilirsiniz. Bu işlemler Dinamik bloglarınız da yönetim alanına gitmek için tıkladığınız iconların kaybolduğunda kullanabileceğiniz gibi farklı uygulamalarınız içinde kullanabileceğiniz düşünülerek anlatılmıştır.